Elbise Modelleri

Elbise modelleri kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve giyimi sağlanmaktadır. Elbise modelleri  arasında oldukça çok çeşit bulunmaktadır. Abiye elbiseler olabileceği gibi günlük elbiseler bulunmakla beraber aynı zamanda özel davetlerde kullanabileceğiniz diğer abiye elbiseler de bulunmaktadır. Aynı zamanda size özel tasarımlarla zenginleştirilmiş elbise modelleri tercih edebilmeniz de mümkündür. Şık elbise modelleri tercih ederken aksesuar ve detayları da oldukça önemlidir. Bu detaylar bazen bir kemer olabileceği gibi bazen kol işlemesi bazen bir takı işlemesi bazen de bir cep işlemesi olabilmektedir. Buna dayanarak elbisenin tasarımına da bağlı olarak değişen detaylarda olabilmektedir. Bu değişen detaylar etek kısmında kol kısmında omuz kısmında veya göğüs kısmında veya sırt kısmında olabilmektedir. Alttan büzgülü olabileceği gibi belden büzgülü veya kemerli veya cepli veya püsküllü veya pullu veya payetli elbise modelleri bulunmaktadır. Pullu veya payetli veya otrişli seçenekler olabileceği gibi aynı zamanda işlemeli veya desenli seçeneklerde bulunmaktadır. Kendinden desenli olan tasarımlar da oldukça sık tercih edilmekte ve kadınlar tarafından giyimi sağlanmaktadır. Tasarıma göre elbisenin kesim şekli de oldukça önemlidir. Dikiş işçiliği elbiselerin tercih edilme sebepleri arasında da yer almaktadır. Bu işçilik oldukça önemlidir. Bu işçiliğe bağlı olarak kesimler yapılmasından dolayı veya dikişlerin yapılmasından dolayı vücudunuza nasıl oturacağı ne şekilde hangi kalıplara bağlı olarak dikildiği da oldukça önemlidir. Volanlı veya salaş bir kesim veya düz kesim olabileceği gibi aynı zamanda abiyeler de bulunan prenses model veya kesim bulun bulunabilen modellerde bulunabilmektedir.

Şık Elbise Modelleri

Elbise modelleri tercih ederken fazlası bulunmaktadır. Bu renkler partisini değerlendirerek seçim yapmanız sizler için oldukça önem arz etmektedir. Bu renk yelpazesinde kullanabileceğiniz pek çok renkte bulunmaktadır. Bu renklerden birkaçı ise şu şekildedir: beyaz, pembe, siyah, mürdüm, yeşil, turuncu, krep, bej, mavi, haki, leopar desenli, gridir. Bu geniş renk yelpazesi ile size uygun olan rengi teninize uygun olarak seçebilmeniz mümkün olacaktır. Ten renginize uygun olan rengi tercih ederek daha şık görüne bilmeniz ve şık elbise modelleri tercih edebilmeniz mümkün olacaktır. Kumaş tercihini ise şu kumaş seçimlerine göre yapabilmeniz mümkündür: Atlas kumaş, kanvas kumaş, krep kumaş, gabardin kumaş, krep kumaş, poplin kumaş, ribana kumaş, scuba kumaş, şifon kumaş, viskon kumaş, gibi kumaş çeşitleri bulunmaktadır.

Siyah Elbise Modelleri

Elbise modelleri arasında sık tercih edilen siyah elbise modelleri genel olarak en çok tercih edilen elbise modellerinden biri olarak ele alınabilir Şık elbise modelleri tercih ederken davetin ağırlığına göre siyah elbise modelleri veya farklı renkteki elbise modelleri tercih edebilmeniz de mümkündür. Bu tercihiniz davetin gündüz mü gece mi olacağını göre değişkenlik gösterebilmektedir. Gündüz davetlerinde daha günlük elbiseler giyebileceğiniz gibi akşam davetlerinde de akşam davetine uygun elbise modelleri tercih edebilmeniz mümkün olacaktır. Ancak elbise modelleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki uygun beden tercihinize bağlı olarak giyim sağlamanız olacaktır. Genel olarak 36 bedenden başlayan elbise modelleri modellerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle bedeniniz konusunda bilinçli olmanız son derece önem arz etmektedir. Bedeniniz ve uygun elbise modelleri tercih ederek hem daha konforlu ve rahat bir giyim yaşayabilir hem de daha göz alıcı görüne bilmeniz mümkün olacaktır. Bu nedenle beden tercihi çok önemlidir.

Elbise Fiyatları

Elbise modelleri fiyatları oldukça değişkenlik göstermekte olup kullanılan kumaşın miktarına kullanılan kumaşın türüne kullanılan aksesuarların miktarına ve kullanılan aksesuarların kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlar buna bağlı olarak değişmekte ve kalitesine göre artmakta ve azalmaktadır. Buna dayanarak fiyatlar oldukça değişkenlik göstermektedir. Kumaş kaliteleri kışlık olabileceği gibi yazlıkta olabilmektedir. Kışlık olan kumaşlar değişkenlik gösterebilmektedir aynı zamanda yazlık olan kumaşlar da değişkenlik gösterebilmektedir. Bu da fiyatta değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak davete katılım sağlanacak mekanın ağırlığına göre kumaş seçimi tercih etmeniz de sizin faydanıza olacaktır. Buna dayanarak saç modeli ve ayakkabı tercih yapmanızda son derece önemlidir. Uzun boylu elbise modelleri olabileceği gibi mini elbise modelleri veya midi elbise modelleri de bulunmaktadır. Bu elbise modellerinin uzunluğunu tercih ederken kol detayı da oldukça önemlidir. Uzun kollu elbise modelleri olabileceği gibi kısa kollu veya kolsuz elbise modelleri bulunmaktadır. Elbiseler değerli taşlarla süslenebileceği gibi değerli boncuklarla veya pullarla veya payetlerle de süslenebilmektedir. Bu kullanılan bu değerli detayların kullanım miktarı fiyatı değiştirebileceği gibi aynı zamanda elbisenin tasarımını da farklı bir renk ve hava katmaktadır. Böylelikle elbise tasarımı daha göz alıcı bir kimliğe de bürünebilmektedir.

En Güzel Elbise Çeşitleri

Şık elbise modelleri veya aralarında bulunan siyah elbise modelleri tercih ederken nasıl kombin yapacağınız da oldukça önemlidir. Saç ve takacağınız küpe ve kolyenize göre yaka seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Bu yaka seçimi tasarımdan tasarımı değişkenlik gösterebilmektedir. V yaka, yuvarlak yaka, kare yaka, hakim yaka, dik yaka, kuru bezle yaka, straplez, askılı, ince askılı, kalın askılı elbiseler bulunabilmektedir. Bu yaka çeşitleri boyunuzun uzunluğuna göre tercih etmeniz de oldukça önemlidir. Boyunuz eğer uzunsa uzun göstermek için farklı farklı yaka modelleri tercih edebilir veya boynunuz eğer kısaysa yine farklı farklı yaka modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tercihi tamamen sizin göz zevkinize kalmıştır. Göz zevkinin yanı sıra içinde rahat edeceğiniz elbise modelleri tercih etmeniz de oldukça önemlidir. Şık elbise modelleri tercih ederken davet sahibi olduğunuz veya davetli olduğunuz yerlerde giyim sağlayacağınız yerlerde çok önemlidir. Siyah elbise modelleri veya farklı renk modeller tercih ederken ince topuklu ayakkabı veya kalın topuklu ayakkabı veya dolgu topuk ayakkabı tercih edebilmeniz mümkündür. Kombinlerinizi bir şal, kolye ya da ceket gibi casual bir aksesuar ya da farklı kıyafet parçaları ile tamamlayabilirsiniz. Bu kombini tamamlamaya yönelik arayışınızı elbisenizin rengine göre tercih etmeniz de oldukça önem arz etmektedir. Ayakkabı seçeneğinizi de yine aynı şekilde elbisenizin boyuna göre tercih etmeniz oldukça önemlidir. Daha uzun boylu görünmek için veya bacak boyunuz uzun boylu görünmesini istiyorsanız eğer topuklu ayakkabı tercih edebilmeniz mümkün olacaktır. Daha makul bir boyda görünmek istiyorsanız ise üst taban kullana bilmeniz de mümkündür. Bu tercihleri elbisenizin boyuna ve bacak boyunuzu uzunluğuna göre tercih etmeniz oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak tercih etmeniz size daha şık görünmenizi sağlayacak ipuçları verecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR